چاپ        ارسال به دوست

اجرای ۲۱۰۰۰ دستور کار در تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت بندرعباس

 

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: در تعمیرات اساسی واحدهای تقطير در جو و خلاء ، گاز مايع و تصفيه آبهای ترش و مراکس پالایشگاه نفت بندرعباس بالغ بر ۲۱ هزار دستور کار اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی،به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ مهندس رضا خاورسنگری با اشاره به حجم بالای کار در بخش های مختلف واحد های تحت تعمیرات اساسی افزود: با تلاش و همت شبانه روزی کارکنان و متخصصان این شرکت در مدت ۳۳ روز، بالغ بر ۲۱ هزار فعالیت تعمیراتی و دستور کار مطابق با استانداردهای تعمیراتی و با کیفیت مناسب انجام شد.

وی بیان داشت: در این دوره از تعمیرات بیش از ۲۷۰۰ نفر نیروی اجرایی و پشتیبانی با رعایت همه دستورالعملهای ایمنی در بخش های مختلف بهره برداری ، مهندسی ، HSED و خدماتی برای تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر (01) ، گاز مایع (05)، تصفیه نفتای سبک (17)، آب ترش (19) و تعمیرات مسیر هوای داغ یک دستگاه مولد گازی برنامه ریزی و بصورت شبانه روزی تلاش کردند.

  مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس در تشریح جزئیات این تعمیرات گفت: با برنامه ریزی از پیش صورت گرفته بر اساس گزارش های بازرسی، یکی از اقدامات موثر در این تعمیرات، اقدامات اجرایی بر روی کوره های اتمسفریک و خلاء بود که با تلاش همکاران در حدود ۶۰ متر مربع از ورقهای سقف و در حدود ۱۵۰ متر مربع از عایق های سقف و بخشی از دیواره های کوره اتمسفریک و ۱۲ تیوب بخش کانوکشن کوره خلاء تعویض شد.

مهندس خاور سنگری افزود: در این تعمیرات و در بخش مبدل های حرارتی، ۱۱۴ مبدل باز و کار تعمیرات و شستشوی آنها انجام شد که از این تعداد با توجه به میزان خوردگی، تیوبهای ۱۹ دستگاه مبدل حرارتی به طور کامل و ۱۲ دستگاه مبدل نیز بخش از تیوبهای آنها تعویض شد. 

وی بیان داشت: تعمیرات اساسی ۳۰ دستگاه برج و ظرف با تعویض جیم پک های سه بستر از برج های تقطیر در اتمسفر و خلاء، تعمیر بیش از ۱۶۰۰ عدد انواع شیرآلات در سایزها و کلاسهای مختلف، تعمیرات اساسی ۲۴ دستگاه فن های هوایی و همچنین ۶۲ پروژه نوسازی با حجم جوشکاری بیش از ۵۵۰۰ قطر اینچ بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته در این تعمیرات اساسی بود.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس تصریح کرد: انجام تعمیرات و سرویسهای لازم برای بیش از ۲۰۰۰ تجهیز ابزاردقیقی، تعمیرات تجهیزات دوار و تعمیرات ۴۳۰ دستگاه تجهیزات برقی شامل الکترو موتورهای 6KV و 400V ، سوئیچ ها، ترانسفورماتورها، بس بارها و سرویس دهی های عمومی شامل روشنایی و برق رسانی در محوطه اورهال نیز از دیگر اقدامات انجام شده در تعمیرات بود.

 


١١:٥١ - دوشنبه ٨ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٦