چاپ        ارسال به دوست

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان تشریح کرد؛

معضل صدور بارنامه‌های جعلی در شبکه توزیع سوخت

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان گفت: قاچاق سوخت و عرضه خارج از شبکه برای برخی آنقدر جذاب است که به صدور بارنامه‌های جعلی منجر شده است. 

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران به نقل از مهر،عبدالله گیتی منش عصر سه‌شنبه در نشستی با معاون توسعه فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که امسال را سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری و بر آن تاکید کردند، اهتمام ویژه‌ای را در این زمینه در استان اصفهان شاهد هستیم.

وی افزود: در جلسه شورای اداری که چندی پیش در شهرک علمی و تحقیقاتی برگزار شد فرصتی بدست آمد که از نزدیک با چندین شرکت فناور فعال حوزه نفت و گاز آشنا شویم و استاندار محترم اصفهان تاکید دارند که شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی از پتانسیل شهرک بهره مند شوند زیرا این شهرک ظرفیت بسیار خوبی برای استان اصفهان است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان با بیان اینکه شرکت ملی پخش از شرکت‌هایی است که در حوزه‌های پایین دستی وزارت نفت فعالیت می‌کند، ابراز داشت: چهار شرکت شامل شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت پتروشیمی و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی زیر مجموعه وزارت نفت هستند.

گیتی منش با بیان اینکه هم اکنون ۲ پالایشگاه اراک و آبادان در اختیار دولت و شرکت ملی پالایش و پخش است و مابقی به بخش خصوصی واگذار شده، خاطرنشان کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دولتی و حاکمیتی است و ۳۷ منطقه در کل کشور فعالیت می‌کند و در شرکت ملی پخش حدود ۲۲۰ ناحیه داریم که در شهرستان‌های مختلف سراسر کشور پراکنده هستند.

وی با بیان اینکه یکی از شرکت‌های اصلی پخش در منطقه اصفهان است، افزود: اصفهان به دلیل موقعیت ویژه ای که دارد و با توجه به شرایط خاصی که در اصفهان وجود دارد یکی از شرکت‌های راهبری شرکت ملی پخش کشور محسوب می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان با اشاره به اینکه برای انجام مأموریت سازمانی، امکانات سخت افزاری در اختیار داریم، تصریح کرد: مأموریت سازمانی شرکت ملی پخش نیز عمدتاً تأمین، ذخیره سازی و توزیع فرآورده‌های نفتی است.

ذخیره بالغ بر یک میلیارد و نیم لیتر فرآورده نفتی در انبار نفتی اصفهان

گیتی منش با بیان اینکه یکی از بزرگترین انبارهای نفت کشور در اصفهان است که با انبار نفت بندرعباس همترازی می‌کند، افزود: یکی از نخستین انبارهای راهبردی نفت کشور جنب پالایشگاه اصفهان است که میزان ذخیره سازی آن بالغ بر یک میلیارد و نیم لیتر انواع فرآورده نفتی است.‌

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه فرآورده‌های نفتی استان اصفهان را تأمین می‌کنیم مسئولیت‌های فرا استانی دیگری نیز داریم و نیازهای حدود ۱۰ تا ۱۲ استان دیگر را نیز تأمین می‌کنیم به ویژه در زمستان با توجه به مشکلات تأمین گاز که نیروگاه‌ها به سمت استفاده از سوخت مایع می‌روند. بخش عمده سوخت مایع نیروگاه‌ها را تأمین می‌کنیم.

وی با اشاره به وجود دو انبار دیگر در کاشان و نائین، افزود: مخزن داران راه آهن از تأسیسات نفت آبیک اقدام به بارگیری نفت کوره (مازوت) می‌کنند که برای صادرات به جنوب کشور منتقل می‌شود.‌

گیتی منش با اشاره به اینکه سوختگیری هواپیماها از دیگر وظایف ما است، خاطرنشان کرد: تأمین سوخت هوایی باید طبق مقررات بین المللی یاتا انجام شود و ما نیز باید مطابق مقررات بین المللی استاندارهای لازم را داشته باشیم.

وی افزود: تأمین سوخت هوایی و ذخیره سازی و تزریق به هواپیماها از وظایف ما در اصفهان است و برای انجام این مهم ۱۲ ناحیه در کل استان داریم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان با بیان اینکه مشکلاتی در نقاط مرزی داریم، شرکت پخش برای خودروهایی که از مرز خارج می‌شود که ترانزیت یا صادرات انجام می‌دهند طبق مصوبه دولت مقدار سوختی معین حدود ۲۰۰ لیتر برای اینها در نظر می‌گیرد که می‌توانند فرآورده را با نرخ داخلی از مرز خارج کنند ولی مابه تفاوت نرخ تعادلی بدهند و این مسئله در مرزهای کشور چالشی شده که نیاز است شرکت‌های دانش بنیان برای حل این مشکل کمک کنند.‌

باید جلوی راه‌های تخلف در حوزه نفت را گرفت

گیتی منش تصریح کرد: با توجه به قیمت نازل فرآورده‌های نفتی به ویژه گازوئیل که لیتری ۳۰۰ تومان است، دولت این میزان یارانه را به سبب شرایطی که در کشور حاکم است تقبل می‌کند و ما نیز البته در شرایط سخت قرار داریم.

وی با بیان اینکه قیمت رسمی این فرآورده لیتری ۲۰- ۲۱ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: گازوئیل در استان اصفهان از جایگاه که بیرون می‌آید به قیمت لیتری سه- چهار هزار تومان مشتری دارد؛ از این رو کار دشواری داریم و باید جلوی راه‌های تخلف را ببندیم و شرایطی را ایجاد کنیم که فرآورده‌ای که تقریباً به صورت رایگان در حال عرضه است، در مسیر تولید قرار گیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان ادامه داد: برای این امر سیستم‌های مختلفی در شرکت ملی پخش تدارک دیده شده به ویژه در بخش حمل و نقل که عمدتاً نفتی است.

گیتی منش افزود: سامانه پیمایش مهمترین سامانه برای کنترل، نظارت و پایش است که البته جای کار بیشتر دارد اما از بسیاری مسائل جلوگیری کرد و این سامانه قرار است ما را به جایی برساند که بر اساس پیمایش خودرو و کیلومتری که طی می‌کند کارت سوخت خودرو شارژ شود.

معضل بارنامه‌های جعلی

وی با اشاره به اینکه سامانه پیمایش اشکالاتی دارد، گفت: اکنون با توجه به هماهنگی که بین وزارت کشور، راه و شهرسازی و نفت وجود دارد این سیستم هماهنگ شده، شارژ کارت سوخت براساس اسنادی است که راننده برای حمل و نقل مراجعه می‌کند و بارنامه می‌گیرد و این اسناد فعلاً مبنای تزریق سهمیه در کارت سوخت است.

گیتی منش تصریح کرد: معضلی که اکنون شاهد هستیم صدور بارنامه‌های جعلی است و این سوخت و قاچاق و عرضه خارج از شبکه برای برخی آنقدر جذاب است که به صدور بارنامه‌های جعلی منجر شده؛ در نهایت اگر به جای اینکه اسناد را مبنای تزریق سهمیه قرار دهیم، بتوانیم جی پی اس روی خودروها نصب کنیم شاید در حوزه توزیع یارانه سوخت کمک کننده باشد.

 

 

 


١٤:٣٩ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٣٨٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٢