چاپ        ارسال به دوست

معاون وزير نفت درامور پالايش و پخش خبر داد:

اجراي اقدامات پايدار صنعت پالايش و پخش در دوره كرونا

معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران از اجراي اقدامات پايدار در خصوص پيشگيري و كنترل بيماري كرونا در صنعت پالايش و پخش خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، مهندس جليل سالاري در مراسم قدرداني از تلاش روسا و كارشناسان بهداشت در پيشگيري و مقابله با كرونا كه صبح امروز در شركت ملي پالايش و پخش برگزار شد، تصريح كرد: خوشبختانه اقدامات خوب و پايداري در خصوص پيشگيري و كنترل بيماري كرونا در صنعت پالايش و پخش انجام شد.

سالاري ضمن تسليت به خانواده‌هايي كه عزيزان خود را در اين بحران از دست دادند، به مسئوليت سنگين بخش HSE اشاره كرد و افزود: مجموعه HSE خوب درخشيد ولي اين اهتمام بايد بيش از گذشته ادامه پيدا كند.

به گفته وي درحال حاضر شركت پروژه محور است و طي اقداماتي كه انجام داديم شركت را در مسير توسعه محور شدن قرار داده‌ايم.

سالاري به امنيت غذايي و اهميت مقوله بهداشت و درمان اشاره كرد و گفت: بايد در مناطقي كه دسترسي به امكانات بهداشتي وجود ندارد ضرورت دارد در قالب امكانات اوليه مثل تعبيه شدن درمانگاه و ... براي نيروهاي رسمي و پيمانكاري زيرساخت‌هاي لازم فراهم شود.

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش  در پايان تاكيد كرد: ضمن اينكه بايد درحوزه دستورالعمل‌ها نظارت صورت بگيرد بايد حضور ميداني توام با آموزش نيز نهادينه شود.

 

تعريف 45 پروژه دربخش HSE در وزارت نفت

همچنين مدير اداره كل HSE و پدافند غيرعامل وزارت نفت با حضور دراين مراسم تصريح كرد: وزارت نفت با تلاش مستمر خود نمره خوبي را در خصوص مديريت بحران ناشي از شيوع كوويد 19 از آن خود كرد.

مظاهر انصاري گفت: باتوجه به اهميت موضوع خوشبختانه يك كار تيمي و گروهي براي كنترل اوضاع در وزارت نفت شكل گرفت و باتوجه به اقدامات صورت گرفته در اين صنعت پروتكل‌هاي بهداشتي به نحو احسن اجرايي شد.

وي با اشاره به تعريف 45 پروژه محور تا سال 1404 دراين زمينه افزود: درحال حاضر برنامه‌هاي پروژه محور طي جلساتي كه با معاون وزير نفت درامور پالايش و پخش برگزار شده تعريف شده است و بر آن متمركز شده ايم؛ هريك از اين پروژه‌ها زمان اجرا و رقم بودجه شان مشخص و تعريف شده است كه با پيگيري‌هاي انجام شده به نتيجه خواهد رسيد.

 

صرف 180 ميليارد تومان در تهيه اقلام و تسهيلات بهداشتي

گفتني است، مديربهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غيرعامل شركت پالايش و پخش دراين مراسم گزارشي از اهم اقدامات انجام شده ارائه كرد و گفت: در شركت پالايش و پخش مجموعاً رقمي بالغ بر 180 ميليارد تومان در خصوص اقلام و تسهيلات بهداشتي هزينه شده است.

عليرضا نريمان‌نژاد تاكيد كرد: باتوجه به ماموريت اصلي اين شركت مبتني بر پايداري و استمرار در چرخه پالايش، تامين، انتقال و توزيع سوخت در كشور علي رغم اپيدمي كرونا و شيوع گسترده آن، هيچگونه اختلالي در روند سوخت رساني ايجاد نشد.

لازم به ذكر است، در پايان اين مراسم به‌منظور قدرداني از عوامل و دست اندركاران واحد HSE به شركت‌هاي تابعه و پالايشي لوح يادبودي به امضاء معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش اهداء شد.

 


١٢:٤٠ - چهارشنبه ١١ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٣٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٨