چاپ        ارسال به دوست

عضو کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

افزایش فروش نفت و فرآورده‌های نفتی درپی احیای دیپلماسی انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس به سفر وزیر نفت به روسیه اشاره کرد و گفت: احیای دیپلماسی انرژی در شرایط اقتصادی کنونی کشور ضروری است، زیرا در صورت فعال شدن دیپلماسی انرژی کشور راهکارهای بسیاری برای فروش نفت و فرآورده‌های نفتی پیدا خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شانا، سیدموسی موسوی به سفر رئیس‌جمهوری و برخی وزیران دولت از جمله جواد اوجی، وزیر نفت به روسیه اشاره کرد و گفت: سفر رئیس‌جمهوری و برخی وزیران دولت به روسیه سبب توسعه مناسبات دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی می‌شود.

وی بر ضرورت احیای دیپلماسی انرژی کشور نیز تأکید کرد و افزود: به‌یقین احیای دیپلماسی انرژی در شرایط اقتصادی کنونی کشور ضروری است، زیرا اگر دیپلماسی انرژی کشور فعال شود راهکارهای بسیاری برای فروش نفت و فرآورده‌های نفتی پیدا خواهد شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه وزیر نفت در سفر به روسیه در زمینه مشارکت در توسعه میدان‌های نفت و گاز، احداث پتروپالایشگاه، انتقال فناوری و تجهیزات فناورانه توافق‌های خوبی انجام داد، تصریح کرد: علاوه‌ بر وزارت نفت، وزارت خارجه نیز باید کارگروهی با عنوان کمیته احیای دیپلماسی انرژی تشکیل دهد، اگر این دیپلماسی در حد شعار باقی نماند و تمامی دستگاه‌ها به آن بپردازند، بی‌تردید می‌توان در ماه‌های آینده شاهد افزایش چشم‌گیر صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی باشیم.

وی اظهار کرد: ایران از هر طرف با کشورهای نیازمند به نفت، بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی، مرز آبی و خاکی دارد و این فرصت مغتنمی برای پاسخ دندان‌شکن به تحریم‌هاست، اما بدون دیپلماسی اقتصادی و دیپلماسی انرژی نمی‌توان در این مسیر موفق شد.

ابراهیم رضایی، نماینده دشتستان در مجلس نیز با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهوری و برخی وزیران اقتصادی دولت به روسیه زمینه افزایش چند برابری مبادلات تجاری بین دو کشور را فراهم می‌کند، گفت: آینده را بهتر از امروز می‌بینیم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برکت‌ها و دستاوردهای این سفر باشیم.

وی سفر رئیس‌جمهوری به روسیه را موفق و پربار توصیف و اظهار کرد: ممکن است امروز و فردا نتایج این سفر مشخص نشود، اما در آینده در حوزه اقتصادی شاهد برکت‌های خوبی خواهیم بود.

 

 


١٠:٤٠ - يکشنبه ٣ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٤٢٨    /    تعداد نمایش : ١٦٧