چاپ        ارسال به دوست

خط لوله میعانات گازی آسیب دیده تحت کنترل است

حادثه شکستگی خط لوله میعانات گازی با حضور مستمر عوامل و نیروهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس تحت کنترل است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، در پی بارندگی‌های اخیر و به جریان افتادن سیلاب از جنوب استان فارس به رودخانه کل در استان هرمزگان و تعریض ۱۵ برابری دهانه این رودخانه و ورود آن به مسیر خط لوله انتقال خوراک پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، یکی از سرجوش‌های خط لوله دچار بریدگی جزئی شده است.


در پی وقوع این رخداد تیم نظارتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به مدیریت محمدعلی دادور در محل استقرار یافتند. این درحالی است که پس از گذشت دقایقی از این رخداد،  شیرهای قطع اضطراری خط لوله به سرعت عمل کرده‌ و از ورود میعانات گازی به دریا ممانعت به عمل آمده است.


براساس این گزارش با بسیج قایق های گشت‌زنی، تمامی مسیرهای ورودی اب به دریا بررسی و کنترل شده است.


لازم به ذکر است، در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس ضمن تضمین امنیت سبد سوخت کشور به مقوله‌های حفاظت از محیط زیست و سلامت هم استانی‌های دریادل توجه ویژه می شود تا در صورت بروز چنین رخدادهایی از هر آسیب و خسرانی به دور باشند.شایان ذکر است با تایید سازمان حفاظت محیط زیست استشمام بو ناشی از نشت میعانات گازی مشکلی برای سلامتی شهروندان ندارد.


از زمان وقوع این رخداد ماشین آلات سنگین و متخصصان زبده پالایشگاه ستاره خلیج فارس با حضور در محل آسیب دیدگی خط لوله به صورت جهادی عملیات تعمیر را آغاز کرده اند.


پیش بینی می شود در پی انجام اقدامات مقتضی، تعمیر این بخش از خط لوله در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسد. 


٢٠:٣١ - پنج شنبه ٣٠ دی ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٩